Výstavy – 025 BILANCE PLZEŇ 2013 – Trnkova galerie Plzeň

Z ARTOTÉKY

MĚSTA PLZNĚ

Výstava z děl z Artotéky města Plzně podruhé veřejnosti města Plzně představuje část sbírky současného regionálního výtvarného umění z majetku města Plzně.

 

Artotéka města Plzně byla založena k 1. 1. 1996 jako systémový projekt podpory výtvarného umění v Plzni a je živou kolekcí současné lokální výtvarné tvorby. První výstava Artotéky se uskutečnila v roce 2006. V rámci letošní výstavy představuje statutární město Plzeň, jako významný mecenáš plzeňské současné výtvarné tvorby, výběr děl z této významné sbírky. Celkem je vystaveno 21 děl významných plzeňských umělců, např. Jaroslava Zapletala, Marie Lacigové, Milana Ďuriše, Vladivoje Kotyzy, Františka Bálka a dalších.

 

V současné době Artotéka města Plzně, která je trvale vystavena v interiérech radnice a magistrátních budov, zahrnuje 1356 výtvarných děl v celkové hodnotě 2 217 344 Kč. Činnost Artotéky zajišťuje Odbor kultury Magistrátu města Plzně a výběr děl pro zařazení do této kolekce je každoročně navrhován Odbornou porotou pro nákup výtvarných děl do majetku města (Artotéku města Plzně), která byla zřízena radou města Plzně jako poradní a iniciativní orgán rady.

 

Více informací naleznete na www.artotekaplzen.cz

Comments are closed.